Bizleri Merak Ettiğiniz İçin Teşekkür Ederiz 

Hollandalı navigasyon üreticisi TomTom ’un hazırladığı listeye göre, incelenen 146 kent içinde en kötü trafiğe sahip şehir İstanbul oldu.

TomTom’un raporuna göre; dünyadaki sürücüler her yıl akşam saatlerinde fazladan ortalama 100 saatini trafikte geçiriyor ve bu süre İstanbul’da 125 saate ulaşıyor.
Raporda Türkiye’ye ve özellikle İstanbul’a ilişkin daha da vahim detaylar var:

Diğer büyük kentlere kıyasla dünyadaki sıralaması: 1/146

Otoyollardaki trafik sıkışıklığı oranı: %79

Ara yollardaki trafik sıkışıklığı oranı: %50

Trafikte yaşanan günlük gecikme süresi: 29 dakika

Trafikte yaşanan yıllık gecikme süresi: 110 saat

Peki, sadece İstanbul mu? Yaz aylarında trafiği Etiler- Ulus Trafiğine dönen Bodrum… Peki ya İzmir… TUİK verilerine göre 2017 senesinde İzmir’e gelen “Beyaz Yakalı” çalışan sayısı 17.000 … Bu da trafiğe ortalama 17.000 daha fazla araç katıldı demek oluyor ki.. İzmir buna henüz hazır değil.. 
 
Peki mesela Ayvalık… Ayvalık’ta bile yepyeni bir köprü yapmalarına rağmen; gün batımını izleme zevkinden dönüp de; balıkçıya yemek saatinde değil de, neredeyse yatıya gitmek zorunda kalan tatilciler..
 
Ankara’dan hiç bahsetmemek olur mu?.. Metrosu ayrı kalabalık, Eskişehir yolu ayrı kalabalık, çevre yolları ayrı kalabalık…

İşte bizler, “Trafik kaderimiz değil; artık kederimiz oldu” diyen ve yılda tam 34 saatini bu trafikte bekleme çilesine çaresizce “varlığını armağan” etmiş bir grup İzmirli girişimciyiz.

Bizde artık daha fazla kederlenmeyelim ve trafiği eğlenceli hale getirelim istedik. Madem sosyalleşme zamanımızı trafiğe heba ediyoruz, o zaman trafikte sosyalleşelim dedik..
Madem hayatımızın yarısı metrobüs, otobüs, dolmuş bekleyerek yollarda geçiyor, o zaman bekleme zamanımızı en iyi değerlendirip beraber keyif alalım istedik..
Her sabah vapurda gördüğümüz o güzel kıza martılar ile haber yollamak yerine artık bir uygulama ile açılalım istedik..  Nerede trafik sıkışık, nerede yol çalışması var, metrobüs mü arızalandı, trafik ışıklarında kaza mı var diye artık arabanın içerisinde müneccim olmayalım önceden bilelim istedik..
Bu sebeple, bu eğlenceli uygulamayı hayata geçirdik…
İndirin.. beraber eğlenelim..
Trafikte tek değil, çok olalım… Tek tek sıkılmayalım.. Çokça eğlenelim..
SIKINTI YOK… TRAFİTALK VAR !!